Domowe SPA

Jeśli chcemy mieć w domu namiastkę własnego SPA warto wyposażyć łazienkę w kabinę natryskową wyposażoną w hydromasaż, kabinę wyposażona w urządzenia do chromoterapii i tlenoterapii. W takiej kabinie może być również zamontowany telefon, radio, telewizor. Kabina może być wyposażona również w odpowiedni generator po włączeniu którego mamy parę czyli własną łaźnię. Zdecydowanie jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pomoże zmienić każdą łazienkę domową w strefę relaksu i odpoczynku.

Jeśli nie mamy miejsca na zamontowanie kabiny prysznicowej można zastosować wannę z parawanem nawannowym, który może w razie potrzeby służyć jako natrysk i hydromasaż. Masaż strumieniami wody nie tylko poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie ale również relaksuje i odpręża. Do tego montujemy blisko wieszak łazienkowy na ręczniki, tak aby mieć zawsze świeże i pachnące ręczniki po wyjściu z prysznica i możemy poczuć się jak w prawdziwym SPA. Ta wysuwająca się z kłębów pary ręka i szukająca ręcznika.

Hydromasaż

Hydromasaż ma również znaczenie lecznicze na przykład w chorobach układu mięśniowego, krążenia czy chorobach reumatycznych. W małych łazienkach funkcję takiego hydromasażu może wykonywać odpowiedni panel prysznicowy który montuje się w kabinie prysznicowej lub nad wanną wyposażoną w parawan. Najważniejsze aby kabina prysznicowa lub parawan nawannowy były szczelne inaczej łazienka może zostać zalana wodą. Jeśli coś takiego się zdarzy to może być bardzo duży kłopot, więc lepiej na zimne dmuchać i wszystko dokładnie sprawdzić zanim zacznie się korzystać

Organizując sobie domowe SPA niewątpliwie najważniejsze będą sprzęty. To od ich jakości wiele zależy. Oprócz sprzętów jeszcze ważne jest, aby zaplanować wszystko z wyprzedzeniem. Dzięki temu nikt nie będzie nam zawracał głowy niepotrzebnymi telefonami. Warto jest wszelkie elektroniczne gadżety odstawić na bok lub je wyłączyć. Dzięki temu będziemy mogli się się oddać całkowicie tylko błogiemu relaksowi i odpoczynkowi.

Author: Pan Kleks