Czy remont łazienki musi dużo kosztować?

Wanna

Ile to razy zdarzyło nam się słyszeć opowiadania znajomych, którzy dopiero co przeprowadzili remont łazienki i wydali na to fortunę. Oczywiście mogło tak być, jeżeli remont dotyczył kładzenia nowych płytek, wymiany całej armatury i kupna wszystkich niezbędnych dodatków i akcesoriów. Jednym słowem przeprowadzany był generalny remont.

Ale nie zawsze trzeba tracić majątek, aby odmienić swoją łazienkę i sprawić, żeby nabrała nowego wyglądu i nowoczesnego stylu. W jaki sposób można zaoszczędzić?

 

Płytki i wykonanie

Nie ulega wątpliwościom, że najbardziej kosztowne jeśli chodzi o remont łazienki jest zakup płytek i tzw. robocizna. Dlatego jeśli dotychczasowe kafle prezentują się jeszcze całkiem nieźle, a my chcemy zaoszczędzić, to nie powinniśmy ich wymieniać. Kolejną rzeczą, która pozwoli uciąć koszty, to samodzielne wykonanie wszystkich prac. Jeżeli mamy pojęcie i dryg do przeprowadzania remontów, to możemy dzięki temu zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych!

 

Zmiany tanim kosztem

Aby przeprowadzić niedrogą metamorfozę, która odmieni naszą łazienkę powinniśmy pomyśleć o wymianie oświetlenia, szafek oraz dodatków w postaci pojemnika na mydło, kubka na szczoteczki i szczotki do wc. Nowoczesny zestaw utrzymany w jednym stylu sprawi, że już za kilkadziesiąt złotych odmienimy wnętrze łazienki. Także nowa bateria wannowa oraz umywalkowa odmienią wystrój bez konieczności wkładania w to dużego nakładu finansowego. A jeśli brakuje nam inspiracji, to na pewno znajdziemy ją przeglądając zdjęcia nowoczesnych aranżacji.

Author: Micha Lina