Czego spodziewać się po rynku baterii zlewozmywakowych?

Krany kuchenne mają wiele funkcji, o których mamy nadzieję wszyscy wiedzą. Choć to na nich głównie powinniśmy skupiać swoją uwagę podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania, nie wolno nam zapominać o tym, że powinny być estetyczne i dopasowane do pozostałych elementów wystroju kuchni. Choć wiele osób ma w tej chwili w domach zmywarki, niektórzy z niej nie korzystają. Powinni zatem pomyśleć o tym, aby wybrać baterię, która pozwoli im znacznie obniżyć rachunki za wodę. Na co zatem powinno zwrócić się uwagę podczas wyboru odpowiedniego kranu kuchennego? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w poniższym tekście.

Wiele rodzajów = wiele zastosowań

Nie da się ukryć, że baterii zlewozmywakowej używamy nie tylko do mycia naczyń, ale również do wielu innych, kuchennych czynności, które wymagają zastosowania wody. Oznacza to, że baterię powinniśmy dobrać w sposób, który będzie w stanie zaspokoić wszystkie nasze potrzeby względem tej części.

Kiedy przyglądacie się poszczególnym bateriom w sklepie, pamiętajcie, że te zazwyczaj montuje się na obrzeżach. Ten typ baterii, nazywanej sztorcową, bardzo łatwo wymienić, jeśli ta ulegnie awarii lub kiedy zmieniamy aranżację kuchni i bateria nam do niej nie pasuje. Przeglądając ofertę zlewozmywaków, zapewne zauważyliście, że większość z nich ma fabrycznie przygotowany otwór, który umożliwia zamontowanie baterii. Podłączenie takiej baterii zajmuje kilka chwil. Najczęściej odbywa się przy użyciu miedzianych rurek lub wężyków, które ukryte są w szafce, na której zamontowano zlewozmywak. Wspomniany rodzaj można także z powodzeniem montować na samym blacie. Wybór tak naprawdę należy do inwestora, który płaci za urządzenie kuchni jego marzeń, w tym wypadku do Was.

Innym rodzajem baterii jest ta montowana do ściany. Jeszcze do niedawna można było ją spotkać w każdej kuchni. Zapewne kiedy jedziecie do babci lub mamy na obiad, widujecie takie wynalazki w ich kuchniach. Choć kiedyś były praktycznie jedyną możliwością, dziś coraz częściej odchodzi sie od nich na rzecz baterii sztorcowych, które są znacznie łatwiejsze w montażu i demontażu.

Author: Sukulent z Biedronki