Co wziąć pod uwagę podczas wyboru baterii zlewozmywakowej?

Wiele osób urządzanie kuchni sprowadza jedynie do wyboru odpowiednich płytek, mebli kuchennych i sprzętu AGD. Mało kto myśli o tym, że baterie kuchenne również są niezwykle ważne. Warto zatem zastanowić się nad nimi już w trakcie projektowania kuchni. Może mieć bowiem bardzo ważny wpływ na użytkowanie całej kuchni.

Od baterii zlewozmywakowej dużo zależy. Dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi o wiele przyjemniej będzie Ci się zmywać, jak również przygotowywać posiłki. Musisz pamiętać, że w zlewie nie tylko zmywasz, ale również myjesz warzywa i owoce, a także napełniasz poszczególne naczynia. oznacza to, że wylewka powinna być ergonomiczna i komfortowa. Taka, na którą nie będziesz codziennie się złościć. Na co zatem zwrócić uwagę, chcąc nabyć idealną baterię kuchenną? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w poniższym artykule.

Jakie baterie można spotkać w sprzedaży?

Jak można sie spodziewać, producenci baterii zlewozmywakowych robią wszystko, aby sprostać potrzebom swoich klientów. Nic zatem dziwnego, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze baterie. Poniżej przedstawimy Wam dwa podstawowe podziały, na których powinniście skupić się na samym początku. Czego zatem możecie spodziewać się w sklepach? Przede wszystkim dwóch głównych typów baterii, do których należą:

  • bateria naścienna – czyli taka, która zamocowana jest do ściany. Obecnie coraz rzadziej wykorzystywana ze względu konieczność jej montażu jeszcze przed wykończeniem kuchni. Co to znaczy? Tyle i aż tyle, że bateria powinna być zamontowana jeszcze zanim położycie płytki.
  • bateria stojąca – ciesząca się ogromna popularnością wśród użytkowników. Element umieszcza się na blacie lub na krawędzi zlewozmywaka, dzięki czemu, przed jej montażem nie trzeba czekać z kładzeniem glazury.

Powyższy podział to tylko jeden z wielu, który trzeba wziąć pod uwagę. W kolejnym artykule opowiemy Wam o kolejnych, które na pewno nie ułatwią Wam wybór odpowiedniej baterii. Niemniej jednak musicie wiedzieć o ich istnieniu, aby podjąć świadomą decyzję.

Author: Sukulent z Biedronki