Co warto wiedzieć o baterii z termostatem?

Bateria wannowa z termostatem niesie ze sobą wiele zalet. Do podstawowych zaliczamy wygodę podczas użytkowania oraz mniejsze zużycie wody. Fenomen tej baterii polega na tym, że ustawiamy optymalną dla siebie temperaturę wody i po odkręceniu kranu od razu ona leci. Bez konieczności kręcenia kurkiem w prawo i w lewo, żeby wypośrodkować temperaturę między wrzątkiem a lodowatością. Za taki stan rzeczy odpowiada głowica, która miesza ciepłą i zimną wodę w taki sposób, aby otrzymać temperaturę, jaka została ustawiona.

 

Zabezpieczenie przed poparzeniem

Niektórzy boją się tego, że w razie awarii termostatu, może zdarzyć się tak, że z kranu poleci wrzątek, przez co możemy ulec poparzeniu. Jednak takie obawy są zupełnie niepotrzebne, ponieważ każda bateria wannowa z termostatem, jak i umywalkowa, prysznicowa oraz kuchenna posiadają specjalne zabezpieczenie. Jednym słowem nie ma możliwość, aby się poparzyć wrzątkiem, który w wyniku zepsutego termostatu poleci z kranu, bo na pewno on nie poleci.

 

Właściwa pielęgnacja

Kupując baterię kierujemy się jej rozmiarem oraz designem. Ale w momencie, gdy decydujemy się na model z termostatem, musimy mieć świadomość tego, że taka bateria będzie wymagała specjalnej pielęgnacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o konieczność regularnego czyszczenia filtrów. Czyszczenie to polega na wypłukaniu go i tym samym usunięciu zanieczyszczeń, które się na nim zatrzymały. Bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, że konieczna jest wymiana filtra na nowy.

Author: Micha Lina