Co jest lepsze stelaż podtynkowy czy kompakt WC?

Wybór pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami wydaje się być banalnie prosty. Obecnie niekwestionowanym królem sprzedaży wydają się być zestawy podtynkowe. Jednakże przed zakupem warto jest się przyjrzeć bliżej obu rozwiązaniom by podjąć ostateczna decyzję.

Klasyka – czyli WC kompakt

Jeżeli standardowe wc kojarzy wam się z przeciętnym designem, to nic bardziej mylnego. Producenci bowiem postanowili nie pozostawać bierni wobec zmieniających się trendów designerskich. Obecnie proste klasyczne modele odnajdą się nawet w nowoczesnej łazience. Kolejną niewątpliwą zaletą jest ich szybszy, tańszy i łatwiejszy montaż w porównaniu z podwieszanymi wc. Montowane są w tradycyjny sposób dosuwając jedynie do ściany. Nie wymagają obudowy gips kartonowej, elementy urządzenia spłukującego jest łatwo dostępna.

Może jednak zestaw podtynkowy?

Paradoksalnie zestaw podtynkowy sprawdzi się w każdej łazience nawet w tej najmniejszej. Są łatwe w utrzymaniu, gdyż nie tworzą trudno dostępnych płaszczyzn. Zestawy podtynkowe i miski występują bowiem w różnych wielkościach, ponadto zabudowa stelaża często tworzy dodatkową funkcjonalną półkę. Istotny też jest wybór stelażu.

Wśród stelaży wyróżniamy:

stelaż podtynkowy do niskiej zabudowy idealnie pasujący pod okno, jednakże nieco droższy od standardowego. Daje jednak możliwość ustawienia miski wc oraz półki na niższych wysokościach. Może mieć to znaczenie szczególnie w łazience dla niepełnosprawnych Stelaż typu slim- od standardowego różni się nieco mniejszą głębokością, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić więcej przestrzeni w łazience. Stelaż wąski- nieco wyższy od standardowego, podobnie jak stelaż slim przeznaczony do łazienek z mniejszym metrażem. Stelaż narożny- idealny do dobrego wykorzystania np. skosu lub innych niestandardowych przestrzeni w łazience. Kierując się wyborem musimy zastanowić się które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w naszym domu i które w pełni będzie odpowiadać naszym preferencjom.

Author: Pies Kot