Bateria z termostatem – kiedy jest szczególnie polecana?

Kran w łazience

Posiadanie baterii z termostatem to niewątpliwie duży komfort, dlatego wymieniając baterie lub remontując łazienkę, warto zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować w nowoczesne rozwiązanie, jakim jest bateria z termostatem. Na pewno każdy kto się na nią zdecyduje będzie zadowolony. Przy czym warto dodać, że są sytuacje, w których montaż baterii z termostatem jest szczególnie wskazany. Jakie to sytuacje?

 

Nagłe skoki ciśnienia wody

Na pewno niejedna osoba, która czyta ten artykuł doskonale zna problem z doświadczenia. Mianowicie są miejsca, w których mieszkańcy muszą się borykać z nagłymi skokami ciśnienia wody. A zatem biorąc prysznic, nagle zmniejsza się ciśnienie gorącej wody i temperatura wody ulega odczuwalnemu spadkowi. Odczucie to nie jest przyjemne, ponieważ czujemy na ciele nagły chłód. Jeszcze gorzej jest w przypadku odwrotnej sytuacji, ponieważ wówczas może dojść do oparzenia się strumieniem gorącej wody. Jeśli zdarzają Ci się podobne sytuacje, to polecamy wymienić  zwykłe baterie do wanny, umywalki czy prysznica na te z termostatem.  

 

Mali domownicy

Baterie z termostatem są też doskonałym pomysłem, gdy w domu mamy małe dzieci. Dzięki zastosowaniu termostatu nie ma obawy, że samodzielnie korzystający z umywalki, wanny czy zlewu kuchennego maluch się oparzy. Bez dwóch zdań takie baterie zwiększają bezpieczeństwo, a na dodatek pozytywnie wpływają na stan naszego portfela. Bo możliwość ustawienia temperatury wody, automatycznie zmniejsza jej zużycie. Podsumowując baterie do wanny, umywalki, prysznica i kuchni, to nie tylko komfort i wygoda, ale również ekonomiczność i troska o środowisko.

Author: Micha Lina