Bateria stojąca czy to praktyczne rozwiązanie?

Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym domu, ponieważ to w niej możemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Wygląd tego pomieszczenia powinien odpowiadać naszemu stylowi oraz naszym potrzebom. Niewątpliwie, ważną cechą jest też funkcjonalność, dzięki której umieszczona w łazience armatura będzie łatwa w użyciu, a korzystanie z niej nie będzie wywoływać w nasze dodatkowych nerwów.

Armatura dla nowoczesnej łazienki

Częstym wyborem dla nowoczesnej łazienki jest wolnostojąca wanna, która znajduje się w jej centrum. Taka wanna dodaje wnętrzu zarówno klasy jak i wyrafinowania. Wszystkie dodatki znajdujące się w łazience powinny nawiązywać do tego stylu i być jego dopełnieniem. Bateria stojąca idealnie nadaje się do wolnostojącej wanny, ponieważ montowana jest w podłodze i stanowi jej uzupełnienie. Do łazienki z wolnostojącą wanną idealnie sprawdzi się też umywalka nablatowa o charakterystycznym wyglądzie, który będzie nawiązywać do umieszczonej w centrum łazienki wanny.

Dekoracje w nowoczesnej łazience

Należy pamiętać, że element dekoracyjny może być również funkcjonalny i może mieć on specjalne zastosowanie w naszej łazience. Podczas relaksującej kąpieli na pewno przydadzą się świece, które będą tworzyć niepowtarzalny klimat. Poza kąpielą świece mogą być dekoracją łazienki i kolorystyką nawiązywać do całości pomieszczenia. Innym elementem dekoracyjnym łazienki może stać się duże lustro umieszczone nad umywalką. Lustro może być umieszczone na froncie szafki, dzięki czemu zyskamy również dodatkowe miejsce na przechowywanie. Wśród dekoracji łazienkowych nie można także zapomnieć o tekstyliach takich jak dywanik łazienkowy czy ręczniki. Drobne elementy armatury takie jak kran czy dozownik do mydła również powinny być dobrze przemyślane, aby nawet tak mały element wpisywał się w styl łazienki. Kolor oraz sposób wykończenia każdego elementu będzie stanowić o niezwykłej skrupulatności właścicieli i ich niepowtarzalnym guście.

Author: Mauro Mazzumi