Akcesoria uzupełnią styl łazienki

Aranżowanie wnętrza łazienki wcale nie musi być nudne i trudne. Wcale też nie trzeba tej czynności traktować jak zło konieczne. To pomieszczenie można urządzić nie tylko funkcjonalnie, ale również stylowo. Warto jednak pamiętać, by jedna ze wspomnianych właściwości nie zabierała możliwości tej drugiej i na odwrót. I aby wszystko było na swoim miejscu oraz wzajemnie się uzupełniało.

Drążek ma pasować do węża i słuchawki

Wszystkie elementy wyposażenia łazienki powinny ze sobą współgrać. Albo więc stawiamy na stonowane barwy, albo na bardziej charakterystyczne, a czasami nawet na grę kontrastów. Dotyczy to mebli, wyposażenia, akcesoriów, armatury. Warto dokładnie przemyśleć styl, w jakim ma być łazienka, oraz sposób rozmieszczenia poszczególnych elementów.

Przykładem niech będzie zestaw prysznicowy, ponieważ pojawia się on coraz częściej zamiast powszechnej kiedyś wanny. Bateria, słuchawka prysznicowa, uchwyt czy drążek – wszystkie powinny być w jednym stylu, tak by estetycznie i efektownie się prezentowały. Jeśli więc mamy drążek natryskowy biały, to niech słuchawka też będzie biała. Chyba że lubimy zabawę barwami i kontrastami, nawet wtedy jednak wypada, by cały zestaw był w podobnym tonie i stylu.

Komfort i funkcjonalność

Wiadomo, że poza walorami estetycznymi i stylowymi wyposażenie łazienki powinno także pełnić praktyczne funkcje. Dzięki wspomnianemu już drążkowi natryskowemu można swobodnie ustawiać położenie słuchawki prysznicowej. Z pewnością ma to wpływ na wygodę użytkownika. A to tylko jeden z przykładów.

Author: William F.